Skinek:  
KERESÉS
RECRUIT - aki keres talál
MystiC KnightS @ Ragnaros
tank, heal kellene főként, de bárkit szívesen látunk
Veszett Horda @ Quel'Thalas
tank, dps, healer
Punishers @ Arathor
DS: 6/8 HC / warlock /
Endorphin @ Arathor
DS 4/8 HC 10 fős csapatunkba keresünk Mage, Elemental Shaman, DK, Rouge, Disc Priest tapasztalt és aktív játékosokat!
Quito @ Mazrigos
Kitartó és elhivatott személyiség vagy???
+ új recruit beküldése
topik A véráztatta Azer...
 Jaja, annyi Lich King volt, akár hogyan számoljuk^^ Nerzhul egyedül, Nerzhul és Arthas, Bolvar:) Én csak azt mondtam, hogy Arthas-alone nem volt LK:)
Grimmfandan - 3 órája
topik Warcraft könyvek
Van már ilyen témánk, ezt zártam.
UchihaItachi - 9 órája
topik Aquatic Form
+ugye az 50%-os minor glyph Smiling
UchihaItachi - 9 órája
topik Aquatic Form
Ööö, szerintem a fóka nem lassult. Legalábbis amikor utoljára néztem, akkor másfélszer olyan gyors volt a vízben, mint a humanoidok...
Wolverine - 10 órája
topik Vazze topic
Azért, hogy a guildtagok ne veszítsék el a guildet egy olyan Guild Master miatt, akivel valami történt, vazze. Ez a rendszer eddig is működött, de kellett hozzá egy Game Master is (fene ebbe a sok GM-be). Most szimplán automatizálták a bevett módszert.
Wolverine - 10 órája
TWEET
RT @BlizzardCareers: #Blizzard is hiring Senior Software Engineers for the @Warcraft team at our development HQ! http://t.co/8QFrNLoc | ... - 6 órája
RT @BlizzardCSEU_EN: Scheduled Wednesday rolling restarts for all realms beginning at 05:00 CET. 15 minute notices will be given. #maint - 12 órája
RT @Diablo: http://t.co/YNmeoo0B Balance is now live! Useful for goods and services, and soon the #D3 currency-based auction house. http ... - 18 órája
RT @BlizzardCareers: We updated the #Blizzard jobs page today... check out the new @Warcraft @Diablo @Starcraft collage! http://t.co/1MQ ... - 4 napja
RT @Warcraft: EU World of #Warcraft fans can celebrate 7 Years of WoW in Europe, with 50% off WoW games and selected collectibles! http: ... - 4 napja
Kövess minket a Twitteren!
The Faceless One Történelemóra
The Faceless One - 725 napja
12
A Történelemóra mai részében egy olyan kaszttal foglalkozunk, ami talán a legeltérőbb módon jelenik meg az egyes fajoknál... ez a priest.

Gyakorlatilag 4 nagyobb vallás létezik Azerothon, amelyiket papok képviselnek: a Holy Lightban hívők egyháza(i), Elune hívei, a voodoo alapú troll vallás és a Forgotten Shadowra épülő forsaken szervezet. A Holy Lightot követik a draeneiok, a humanek, a dwarfok és a blood elfek. Azerothon ezek közül Elune egyháza alakult ki először, ez ugyanis még a Sundering előtt jött létre. Elune papnői természetesen a night elfek között tevékenykedtek, erejük és hitük alapja maga a holdistennő, Elune. Hosszú ideig kizárólag női tagjai voltak a rendnek a tradicionális night elf társadalomban, hiszen a férfiak alapvetően druidaként éltek - és aludtak. A papnők jelentős része a Sentinelek között védte Ashenvale-t. A hyjali csata után a megváltozott világban ez is megváltozott, és most már ismét vannak night elf papok is.
A Holy Lightot követők közül a draeneiok ismerkedtek meg először ezekkel a tanokkal, miután elmenekültek Argusról és találkoztak a naarukkal. A draenei papi rend, az Aldorok fennmaradtak azután is, hogy az ork Horda megtámadta a draeneiokat és lerombolta Shattrathot, de központi templomuk, Karabor elveszett és Gul'dan warlockjai ütöttek ott tanyát. Ráadásul a túlélők jelentős része Brokenné, majd Lost One-ná mutálódott az orkok fel mágiájának következtében - és ők már nem fértek hozzá a Light erejéhez. Miután Velen vezetésével a legtöbb draenei elhagyta Outlandet, a megmaradt Aldor papok hírül vették, hogy a naaruk visszatértek Shattrathba, ahol egy menekülttábort hoztak létre a több évtizede folyó háborúk elől menekülők számára; vezetőjük, High Priestess Ishanah irányításával ők is idejöttek, hogy segítsenek, amiben csak tudnak.



Arról nincsenek megbízható feljegyzések, hogy ismerkedtek meg az Azerothon lakó emberek a Holy Lighttal. Az bizonyos, hogy az Első Háború előtt Azeroth királyságában a Clerics of Northshire fogta össze a papokat - ám Northshire Abbey elesett a Horde támadásakor, és a papok legnagyobb része meghalt a harcokban. Stormwind pusztulása után a túlélők Lordaeronba és kisebb részben Ironforge-ba menekültek. Utóbbiak ismertették meg a törpéket a Holy Lighttal, így jött létre a törpe papi rend. Miután a Második Háborúban sikerült az orkokat részben fogságba ejteni, részben visszaűzni Draenorra, Northshire Abbey ismét felépült, ahogy a stormwindi katedrálist is újjáépítették Archbishop Alonsus Faol irányítása mellett.
A Nagy Háborúk előtti időkben a high elfek is nyitottak voltak a hatalom különböző forrásai irányába, így nem meglepő, hogy közöttük is akadt, aki a Holy Light tanulmányozásával töltötte életét az arcane tudományok helyett. Quel'Thalast súlyos veszteségek érték a Második Háborúban, de a pusztulást az Arthas irányította Scourge hozta el a Harmadikban... A legtöbb high elf pap életét vesztette a mészárlásban, a kisszámú túlélő Kael'thasszal tartott és idővel blood elfekké váltak. Nem voltak ilyen szerencsések Lordaeron human papjai: őket nagyrészt kiirtotta a Scourge. Akiket felélesztettek, azok élőhalottként elmondhatatlan borzalmakat tettek - de miután visszanyerték öntudatukat, a forsakenek már nem voltak képesek kihasználni a Holy Light erejét... A keserű, kiábrándult egykori papok ekkor a Light ellentétéhez, a sötét oldalt jelentő Forgotten Shadowhoz fordultak - és a sötétség már meghallgatta őket és pusztító erőt biztosított számukra. Akik az ő útjukat választják Sylvanas követői közül, azok képesek a Holy Lighthoz is hozzáférni korlátozott mértékben... de az igazi erejük a Shadowból táplálkozik.



A trollok esetében viszont nem beszélhetünk a fentiekhez hasonló egységes vallásról. Ők állatformában megjelenő loa szellemeket tisztelnek, és a voodoo mágia erejét használják a legtöbbször. A törzsek gyógyítói szerepét a witch doctorok látják el, akik spirituális úton gyógyítanak vagy épp harcolnak - őket tekinthetjük a troll társadalom papjainak. Egy olyan troll papot ismer a történelem, aki valóban a Holy Lightnak köszönheti hatalmát: ő Zabra Hexx, aki Zul'Amanból menekült el a Scourge elől, és a lakatlan Scarlet Monasteryben lelt menedéket. Itt érintette meg a Light, és életben tartotta addig, amíg a formálódó Scarlet Crusade tagjai el nem üldözték onnan. Nem sokkal később egyszer még feltűnt Darion Mograine előtt... de azóta sem tudni, merre járhat.
A Cataclysm után a taurenek egy része a holddal szemben a nap erejére próbált támaszkodni, hogy visszanyerjék az az egyensúlyt, ami feltételezésük szerint elhagyta őket. Belőlük jött létre a Sunwalker paladin rend mellett a papok első csoportja. A gnómok között is megjelentek a Holy Lightra támaszkodó papok, miután a korábbi gyógyítóik, akik az alkímiában és a technológiában bíztak, nem bizonyultak elegendőnek. Sőt, a katasztrófa után még a racionális és anyagias goblinok egy része is új utak felé fordult, és a Holy Light rejtélyeiben mélyült el...
A papok szerepe tradicionálisan a gyógyítás; ebben páratlan a tehetségük, bármely faj papjairól is beszéljünk. Ugyanakkor a forsaken priestek az általuk újra felfedezett Forgotten Shadow segítségével korábban nem látott pusztításra voltak képesek. El tudták szívni ellenfelük életét, és arra is képessé váltak, hogy az árnyakba olvadva csökkentsék az őket ért sérülések nagyságát. Persze a Light áldásában részesült papok sem védtelenek: ők képesek voltak áthatolhatatlan pajzssal védeni magukat, megerősíteni páncélzatukat, vagy épp lesújtani ellenségeikre a Holy Light segítségével. Azonban elsődleges feladatuk a mai napig a sebesültek gyógyítása, és amennyiben ez még lehetséges, az elesettek visszahozása az élők közé.

A következő Történelemóra főszereplői szintén az árnyékot használják, de a céljuk sosem a segítség, kizárólag a gyilkolás a munkájuk... A következő téma a rogue kaszt lesz.
Folytatás pénteken, sorry.
Illidanról 2,5 hónapja, december elején írtam - az nem volt olyan régen. (nem mellesleg rengeteg egyéb óra is érintette a történetét)

Amúgy azt tekintve, hogy látványosan tájékozatlan vagy és a legkisebb erőfeszítést sem mutatod azért, hogy ezen változtass... még olcsón megúsztad eddig Sticking out tongue
Faceless a nagyooon régi órákat nem olvastam, és azért kérdeztem hogy hátha te tudod, és nem azért hogy oltogass Smiling
Illidan demon hunter volt, korábban pedig mage. (olvastad te a korábbi Töriórákat? ha igen, akkor nem értetted - miért nem mész vissza az iskolába; ha nem, akkor miért nem azzal kezded?)
Olvasni ezekszerint még mindig luxus... Illidan elég erőteljes Arcane Mage volt.
#7 | Akuuh válasza #5
Rogue, nem Rouge, jegyezzétek már meg..
 Lehet rosszul emlékszem, de ha nem csapnak be az emlékeim, akkor mágiahasználó volt, de neki inkább az arkán mágia ment, annak ellenére, hogy ő is járt Cenariushoz... 
Ha rosszul mondtam, akkor bocsi, majd valaki helyreigazít (remélem Smiling )
Faceless köszönöm a töri órát, várom a következőt, a tolvajokat ^^
nem tudom a mai napig se bekaterizálni illidant, jó ... Démon ölö vagy mi a rosseb, de valamiböl ki kellet indulnia, de miböl? fury warrior? Rouge?
Csak egy Holy Light van - ugyanazt használják a draeneiok is, mint a többiek... A forrás, amin keresztül megismerték, eltérő, de ettől még az alap azonos.

#1: nem tudom, lesz-e kedden Törióra. Ha nem, ne lepődjön meg senki... A rovat elég sok időt igényel, ami mostanában nem igazán áll a rendelkezésemre.
Jó óra volt, köszi

Hozzászólás megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.
WOWBLOG - nyomd a híreket
Gizda Vanilla WoW Collector
3
Gizda - 1 napja
Sziasztok! Érdeklődnék olyan player után akinek megvan a sima alap wowos Collector Editionje. Ha érdekli némi üzlet, keresen meg Arathoron vagy itt írjon levelet és e-mailen megbeszéljük a többit!
Krampács A vérengző aréna folytatódik!
16
Krampács - 4 napja
A két hős játékos újabb megpróbáltatások elé néz, most azonban a fény egy bátor paplovagjával, és vérfagyasztó társával, a ravasz halál lovaggal indulnak a csatába! Próbáljuk viccesre venni a figurát, de a sok vesztes jégmágus és tolvaj meccs után már nem könnyű tartani magunkat Laughing out loud Smiling
Lord_Mixxx 4.3.2 patch, optimalizalas
6
Lord_Mixxx - 7 napja
Optimalizalas: nalam 13 perc volt, utana kezde letolteni az updatet ami kb 10 perc volt. Az egesz nagyjabol 20-25 percet vett igenybe.
mgitta Azerothi Históriák - A Fejnélküli Lovas története
12
mgitta - 9 napja
Mivel lusta voltam, magam megfogalmazni, ezért Anne Stickney cikkének fordítása következik.
The Faceless One Az unalom jele
71
The Faceless One - 12 napja
A WoW-játékosok unalmának egyik legfőbb jele, hogy olyan dolgokat kezdenek csinálni, ami mindenki másnak őrültségnek tűnik. Raegwyn, egy Blood DK (aki jól ismert szólózási teljesítményéről) a legfrissebb ötletéhez toborzott még 9 death knight tankot, és elindultak Firelandsre... A végeredményt két videóban, összesen 24 percben a tovább után láthatjuk.
+ új wowblog beküldése
Impresszum, jogi nyilatkozat | Kapcsolat
World of Warcraft is a trademark and Blizzard Entertainment is a trademark or registered trademark of Blizzard Entertainment in the U.S. and/or other countries.
wow.lap.hu | mmorpg.lap.hu | dia3lo.hu | Computerworld.hu | PCWorld.hu | GameStar.hu | MobilNegyed.hu | WCG | HWSW.hu | GameKapocs.hu | buzz.hu